Boşnaklar Karadağ Bağımsızlık Günü’nü kutladı

Adana Bosna Kardeşlik Yardımlaşma ve Kültür Derneği Gençlik Kolları tarafından düzenlenen "Karadağ Bağımsızlık Günü" programında Karadağ Cumhuriyeti’nin bağımsızlığının 8.inci yıldönümü kutlandı.

Boşnaklar Karadağ Bağımsızlık Günü’nü kutladı
banner686

Karadağ bayrağı ve ‘Nice Yıllara Toprağım’ yazısı bulunan yaş pastanın kesilmesiyle başlayan programda konuşanDernek Başkanı Ferhat Gezer, Boşnakların yurdu Karadağ’ın önemli bir tarihi 3 Haziran’ı kutlamak için bir araya geldiklerini ifade etti.

8 sene önce ‘Bağımsız ve egemen Karadağ için var mısınız?’ sorusuna Boşnaklar, Arnavutlar, Hırvatlar ve Sırplar’ın(EVET) diyerek, Karadağ Cumhuriyeti’nin 3 Haziran 2006 tarihinde bağımsızlık günü olarak tarihe geçtiğini vurgulayan Başkan Gezer, bu ve benzeri tarihleri hatırlayan ve etkinliği düzenleyen gençleri kutlayarak, onlara bağımsız bosna için hayatını ortaya koyan Aliya İzzetbegoviç’i ve ‘Bağımsızlık Benim karekterimdir’ diyen Büyük Önder Atatürk’ü örnek gösterdi.

 

Gençlik Kolları Başkanı Seda Okçu ise konuşmasında, “Biz bu ve benzeri tarihi günleri unutmadık, unutturmayacağız da’’ dedi.

 

Etkinliğin sonunda gençler Bosna halk oyunları gösterisi sergiledi.

banner625
 

Güncelleme Tarihi: 03 Haziran 2014, 12:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner715

cyberturk.biz