banner735

Büyükşehir çalışanları iftar yemeğinde buluştu

Adana Büyükşehir Belediyesi personeli ve aileleri, hazırlanan iftar programı kapsamında bir araya geldi. Adana halkının kendilerine verdiği yetki ile Adana'ya hizmet etmenin hazzını yaşadıklarını kaydeden Başkan Sözlü, hizmet sunma noktasında siyasetin de ötesinde bir dava yürüttüklerinin altını çizdi.

 Büyükşehir çalışanları iftar yemeğinde buluştu
banner686
Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından Çukurova Fuarcılık A.Ş ( ÇUFAŞ) Tüyap Adana Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen iftar yemeğinde, Büyükşehir personeli ve aileleri bir araya geldi. Bengü Türk Televizyonu'nun  'İftara Doğru' programının da canlı yayın yaptığı  iftar yemeğinde,  Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü  kısa bir konuşma yaptı. Ramazan ayının manevi ikliminin yarattığı hazzı bir kez daha yaşadıklarını belirten Başkan Hüseyin Sözlü, "Cenab-ı Allah'a şükrediyoruz ki, bereket ayı olan Ramazan ayına bir kere daha ulaştık " dedi.

BU DAVA, HİZMET DAVASIDIR

Bir araya gelme amaçlarının, bir ziyafet sofrasında bulunma amacı gütmediğinin altını çizen Başkan Sözlü, " Müslümanlar olarak samimi bir ortamda, bu manevi iklimi birlikte hissetmek, Ramazan ayının rahmeti ve bereketi içinde dayanışma ruhumuzu ortaya koymak istedik. Adanalı hemşehrilerimiz,  bize birlikte hizmet etme noktasında  bir yetki verdiler.  Biz sizlerle önemli bir görevi, önemli bir yol arkadaşlığını üstlendik. Siyasetin  de ötesinde bir dava arkadaşlığını birlikte  yürütüyoruz. Bu dava kutsal bir davadır çünkü hizmet davasıdır. Şehrimizi yüceltme, beklenen hizmetleri sunma ve bu hizmetleri sunarken de onun hazzını yaşama şansına sahibiz. Böylesi önemli bir görevi yürütürken sizlerle  Ramazan ayında, bir iftar programında bir araya gelmek çok önemliydi.Davetimize  icabetinizden dolayı sizlere çok teşekkür ederim. Cenab-ı Allah tuttuğunuz oruçları, ettiğiniz duaları yüce katında kabul etsin" dedi.

DUALARIMIZ, EZİYET ÇEKEN  KARDEŞLERİMİZ İÇİN
banner625

İslam Dünyasının özellikle son dönemde yaşadıkları sıkıntılara da değinen Başkan Sözlü şunları söyledi:  "Biliyorum ki, hepimizin duasında yanı başımızdaki din kardeşlerimiz ile Doğu Türkistan'da, Çin zulmü altında inim inim inleyen kardeşlerimizin çektiği zulümlerin son bulması var. Suriye, Irak gibi bir çok İslam ülkesinde  Müslümanlar büyük sıkıntılar yaşıyorlar. Maalesef Müslümanlar olarak  bir dayanışma ruhu ortaya koyma noktasında bir zaafiyet ve acziyet içinde olduğumuzu itiraf etmeliyiz. Gerek dünyada, gerekse ülkemizde  yaşamış olduğumuz bu ayrımcı,   ötekileştirici üslubu terk etmediğimiz sürece Cenab-ı Allah da  bu arzuyu biz de samimi olarak bizde görmediği için refaha ve huzura ermek o kadar da kolay olmayacak. İnşallah, hem ülkemizde hem de bütün İslam coğrafyasında gelecek Ramazan aylarını ağız tadıyla idrak etmek kısmet olur"

BAŞKAN İLE ÖZÇEKİM

Kuran'ı Kerim okunması ile başlayan iftar programı, dualar  ile devam etti. "Aşlama" adıyla bilinen meyan kökü suyunun da dağıtıldığı iftar yemeğinde personel Başkan Sözlü ile öz çekim yaptı. 

Güncelleme Tarihi: 01 Temmuz 2015, 14:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz