banner834

Eğitim-Sen'den "Kesintisi" tepkisi

Eğitim Sen Adana Şube Başkanı Hüseyin Kaya Seminer döneminde teknik aksaklıklardan kaynaklı MEB'in öğretmenlerin 15 saat ek ders ücretinde kesinti yaptığını belirtti.

Eğitim-Sen'den "Kesintisi" tepkisi

Eğitim Sen Adana Şube Başkanı Hüseyin Kaya "MEB Öğretmenlerden Kaynaklanmayan Sorunlardan Dolayı Ek Dersler Ücreti Kesintisine Gitmemelidir" dedi. Yönetim Kurulu adına açıklama yapan Kaya şu ifadelere yer verdi:

EK DERS ÜCRETLERİ NEDEN KESİLDİ?

Bilindiği gibi 2021-2022 eğitim-öğretim yılı ikinci dönemin ara tatili 11-15 Nisan tarihleri arasında yapılmıştı. Öğretmenlerin mesleki eğitim seminerleri de aynı tarihte internet üzerinden uzaktan yapıldı. MEB’in seminer öncesi açıklaması; “Bakanlığımıza bağlı her derece ve türdeki eğitim kurumlarında görevli öğretmenlerin 2022 yılı Nisan dönemi (11-15 Nisan) mesleki çalışmaları, uzaktan eğitim yoluyla gerçekleştirilecektir. Öğretmenlerimiz, ÖBA platformu üzerinden asenkron olarak en az bir eğitim faaliyetini tamamlamaları hâlinde mesleki eğitimlerini de tamamlamış sayılacaklardır. Ayrıca okul yöneticilerimiz de listede belirtilen eğitimlere isteğe bağlı olarak katılabileceklerdir.” denilmiştir.

MEB'in ilgili yazısında seminere katılmayan/ katılamayan öğretmenlerin ek ders ücretleri kesilir ibaresi yoktur.

Sendikamıza ulaşan bilgilere göre çok sayıda öğretmen arkadaşımız internet kesintileri, teknik aksamalar, bulundukları yerde internet erişiminin olmaması, hatta eğitimi tamamladıkları halde tamamlamamış gibi göründüklerini ifade ettiler. MEB öğretmenlerden kaynaklanmayan bu sorunlardan dolayı ek dersler ücreti kesintisine gitmemelidir. Kaldı ki 1 (bir) saatlik uzaktan mesleki eğitime erişememenin sonucu 15 saat ek ders ücreti kesintisi olamaz. MEB’in öğretmen arkadaşlarımızı mağdur etmeden, herhangi bir ücret kesintisine başvurmadan bu sorunu çözmesini bekliyoruz.

Güncelleme Tarihi: 24 Nisan 2022, 10:01
YORUM EKLE
YORUMLAR
Fevzipaşalı
Fevzipaşalı - 4 hafta Önce

Öğretmen arkadaşlarımız dünyayı yeseler yine doymazlar.Öğrenciye kazandırdıkları hiçbir şey olmamasına rağmen bunu bir yana bırakıp vermedikleri dersin karşılığında devletten para alma peşindeler.Ülkemizde 200 Bin yabancı dil öğretmeni kimseye dil öğretemeden yıllardan beri maaş almaktadır. İsterseniz bunları konuşalım.

Öğretmen
Öğretmen - 3 hafta Önce

Öğretmenlik gerçekten çok zor bir gönül işi.

SIRADAKİ HABER

banner841