Engellilerin önündeki engeller kaldırılmalı

Umut Dayanışma Engelliler Derneği’nin daveti üzerine Adana Baro Başkanı Mengücek Gazi Çıtırık ve Baro Engelliler Komisyonu Başkanı İsmail Sarı, buraya ziyarette bulundu.

Engellilerin önündeki engeller kaldırılmalı
banner686
Dernek Başkanı Sevim Eyrisakal’dan çalışmaları ve ihtiyaçları konusunda Baro yönetimine bilgi verdi. Derneğin 700 kayıtlı üyesi olduğu, çeşitli kurumlar tarafından kullanıma için verilen bilgisayarların bakımı, arızalı olanların tamiri ve yeni bilgisayarlara gereksinim duyulduğunu belirten Sevim Eyrisakal, “Engelli insanlarımız burada bilgisayar programları üzerinde eğitim görüyorlar. Ancak bazı bilgisayarların yenilenmesi ve bakımına ihtiyaç bulunuyor” dedi

Baro Başkanı Çıtırık da, “ Engelli insanlarımızı evinden çıkartıp, sosyalleşmesini sağlamak istiyoruz. Bu kapsamda meslektaşlarımızla birlikte, kullanım dışı kalmış bilgisayarları toparlayıp, bakımını da yaparak sizlere sunmak istiyoruz. Buradaki amacımız, engelli insanlarımızın eğitimine katkı sağlamak. Evinden çıkamayan engelli insanların bilgisayarla buluşturup sosyalleşmelerine bizim de katkımız olsun istiyoruz”

“ENGELLİLERİN ÖNÜNDEKİ ENGELLER KALDIRILMALI”

banner625
Çıtırık, şöyle devam etti:

“Ülkemizde yaşayan insanların, yaklaşık %12,9 ' u  engelli olduğu ve halen gerekli ve yeterli denetim yapılmadığı için toplumsal destek bulamayan politikalar nedeniyle engelli insanlar üretmek yolunda hızla ilerlediğimiz (trafik kazaları, iş kazları v.s) zamanda,  bir yerlerde bir yanlışlığın, kötü giden bir şeylerin olduğu açıktır. Engellilerin sorunları, sadece yemek- içmek değil, engelli olmayan insanlar gibi, çalışarak üreterek, kendi kimliğini, kendi kişiliğini hiç kimsenin onayına gerek kalmadan, hiç kimsenin yardımına ihtiyaç duymadan ülkenin her yerine ulaşabilmenin önündeki, yasal, fiziki  ve sosyal engellerin  bir an önce kaldırılması gerekir.”

Adana’nın Yüreğir İlçesi’nde faaliyetlerini sürdüren Umut Dayanışma Engelliler Derneği Başkanı Sevim Eyrisakal ve üyeleri, ziyaret ve Baromuzun yapacağı katkılarından dolayı şimdiden teşekkür etti.
Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2014, 10:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner715

cyberturk.biz