İŞKAD'tan Kadın cezaevine ziyaret

Türkiye’nin en büyük fay hattının ülkede yaşayan çocuklar olduğunu söyleyen Adana İş Kadınları Derneği (İŞKAD) Başkanı Berman Mantı, Karataş Kadın Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğünü ziyaret ederek “Sağlıklı bir toplum; güvenle, huzurla ve kadim geleneklerimizle yetiştirilmiş çocuklarımızla inşa edilir” dedi.

İŞKAD'tan Kadın cezaevine ziyaret
banner686

Başkan Yardımcısı Süheyla Gergin, Üyeler Belkıs Yakıcı, Sakine Gökdoğan, Emine Demirci, Berna Fidan, Nevin Yıldız, Pelin Onatça Adak, Banu İkincisoy ve Genel Koordinatör Ufuk Armağan’ın hazır bulunduğu ziyarette konuşan İŞKAD Başkanı Berman Mantı, “Bir toplumun yapı taşı çocuklardır, çocuklarımızı yetiştirme alışkanlığımız toplumun nasıl şekilleneceğine dair ciddi ipuçları içerir. Sağlıklı bir toplum; güvenle, huzurla ve kadim geleneklerimizle yetiştirilmiş çocuklarımızla inşa edilir. Çocuğu olmayan toplumların asla gelecekleri olamaz. Türkiye’nin en büyük fay hattı çocuklarımızdır. Çocuklarımızın asla incinmemesi ve kırılmaması gerekmektedir. Çocukların oluşturduğu fay hattının kırılması  depremin yıktığı binalara benzemez. Bu yıkımda tüm toplumun vicdanı enkaz altında kalır.”

“İNSANLIK DIŞI DAVRANIŞLARI ŞİDDETLE KINIYORUZ”

Başkan Mantı, “Çocuklarımıza son zamanda yapılan insanlık dışı davranışı şiddetle kınıyor, anne ve babaların çocuklarını daha dikkatli yetiştirmelerini, olası risklere karşı bilinçlendirip, kendilerini nasıl korumaları gerektiğini öğretmeleri gerekmektedir. Toplum olarak bu güvenliği çocuklarımız için sağlamak zorundayız. Biz İŞKAD olarak tüm sosyal sorumluluk projemizi çocuklarımız üzerine de geliştiriyoruz. Onlarla kan bağı kuramasakta, can bağı kurmak üzere hep yanlarında olacağımızı yürekten hissediyoruz.”

“ÇOCUKLARA FARKLI BİR GÜN YAŞATTIK”

Başkan Mantı, “Bugün  Cezaevi Savcımız Necati Kazak ile cezaevinde anneleriyle birlikte hayatı paylaşan güzel çocuklarımızı ziyarete geldik. Çocuklarımızın harika  dans gösterilerini büyük bir zevkle izledik, okul öncesi eğitimlerinin cezaevi kreşinde verildiğini görmek bizi ziyadesiyle mutlu etti. Bizi sevgiyle karşılayan çocuklarımızla vakit geçirmek onların dünyalarıyla buluşmak, onları hissetmek çocuklarımız için yapacağımız projelere odaklanmamızı sağlamıştır. Çocuklarımızın yoğun ilgisini asla karşılıksız bırakmayıp, her daim ziyaretçileri olacağız.” diye konuştu.

İŞKAD Üyelerinin desteği ile hazırlanan hediyeler çocuklara sunuldu.

Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2019, 12:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER