“kadına şiddet önlensin“ çağrısı

Adana Barosu Kadın Hakları Komisyonu Başkanı Avukat Sakine Alev, "Kadın ve Aile Bireylerinin Korunması"na ilişkin yasa taslağının bir an önce kanunlaştırılması ve kadına yönelik aile içi şiddetin Avrupa Konseyi Sözleşmesi kapsamında iç hukukun bir parçası haline getirilmesi gerektiğini belirtti.

“kadına şiddet önlensin“ çağrısı
banner686
Alev, Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü dolayısıyla beraberinde komisyon üyeleriyle düzenlediği basın toplantısında çocuklarına, kadınlarına sahip çıkmayan ve onların tecavüzüne göz yuman bir devletin var olma şansı olmadığını söyledi.
Toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanmasına katkı sunacak yeni bir anlayışa ihtiyaç duyulduğunun altını çizen Alev, hükümete ve Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne çağrıda bulundu. Alev, "Kanun koruyucu sıfatını sizlere veren temsilciler olarak, ivedilikle önünüze gelecek olan Kadın ve Aile Bireylerinin Korunmasına ilişkin yasa taslağını kanunlaştırın. Kadına yönelik aile içi şiddetin önlenmesi ve bunlarla mücadeleye dair oluşturulan Avrupa Konseyi Sözleşmesi, iç hukukun bir parçası haline getirilmelidir. Dertlerimize deva olacak yeni projeler üretilmesini bekliyoruz" dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz