Koncuk "Polis İntiharları"nı sordu

Adana Milletvekili İsmail Koncuk, açık kaynaklarca ifade edilen “son 25 günde 15 polisin intihar” ettiğine dair iddiaları Meclis gündemine taşıdığına dair açıklamalarda bulundu.

Koncuk "Polis İntiharları"nı sordu

Adana Milletvekili İsmail Koncuk, 2021 yılının ilk günlerinden bu yana intihar eden 40 polisimizin olduğu ifadeleri iddialar arasında yer almaktadır. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından yazılı olarak cevaplandırılmasını isteyerek verdiği soru önergesinde; polis intiharlarının son dönemde oldukça arttığını, sadece “son bir ayda 15 polisin” kendi yaşamına son verdiğinin doğru olup olmadığını sordu.

Koncuk, “Emniyet Genel Müdürlüğü’nün kanunlarla, hukukla yönetilen bir teşkilat olduğunu iddia ediyorsanız, mobbing kaynaklı olduğu iddia edilen intiharların neden önüne geçemediniz ve intiharları önlemek için neden önlem almadınız.” dedi. Adana Milletvekili İsmail Koncuk, “Bu intiharların polislerimizin ağır çalışma şartları ile arttığı bilinmektedir, bu sebeple polislerimizin izin vb. özlük haklarında yeni düzenlemeler yapılması ivedilik arz etmektedir.” diyerek sözlerine son verdi.

Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2021, 14:47
YORUM EKLE
YORUMLAR
Paşa
Paşa - 8 ay Önce

Edebiyat yapmaya gerek yok.Geçen ay ameliyat oldum bir kaç günde herşey normale döndü benimle birlikte aynı ameliyatı olan polis memuru 1 ay rapor aldı.Maaşları da 6 bin lira civarında.tabi ki kimse intihar vb olsun istemez.Kirada olan arabası olmayan bir tane polis memuru yok.Fakir fukara edebiyatı yapmaya gerek yok.

Bacım Sultan
Bacım Sultan - 8 ay Önce

Maalesef hoş görünmek için yapılan bu populist yaklaşımlar siyası partilere zarar veriyor.İşsizlikten intihar eden vatandaşlarıı görmezden gel polisle hemşireyle uğraş 3600 ek gösterge savunması yap.Onun için bazı partiler iktidara gelemiyor sadece populizm yaptığıyla kalıyor.

Paşa
Paşa - 8 ay Önce

Teşkilatla ilgisi olmayan gençer Tyt den 260 puan alırsa diğer aşamalara çağrılıyor.Polislerin ve teşkilat çalışanlarının birinci derece yakınları 150 puanla kazanıyor. Mülakatta da bunlara torpil yapılıyor.Biraz da bunlardan söz etmek gerek.

SIRADAKİ HABER