Kozan'da ramazan denetimi

Kozan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri ekmek fırınlarında hijyen ve gramaj denetimi yaptı.

Kozan'da ramazan denetimi
banner686
Zabıta yetkilileri gerçekleştirdikleri denetimlerde gramaj, un ve katkı maddeleri ile çalışanlar ve işyerlerinin temizlik kurallarına uyup uymadıklarının kontrolünü yaparken, şartlara uymayan fırınlara da cezai işlem uyguladılar.
Zabıta Müdürü Mutlu Dağlı, Belediye Başkanı Musa Öztürk’ün talimatı üzerine, vatandaşların Ramazan ayında daha sağlıklı ekmek tüketmesi için yaptıkları denetimleri daha da sıklaştırdıklarını ifade ederek, “Denetimlerimizde, ekmekte kullanılan katkı maddelerinin son kullanma tarihlerinin kontrolünü yaptık. Gramaj kurallarına uymayan fırın işletmecilerine cezai işlem uyguladık. Ayrıca, imalathanelerde çalışanların kişisel bakım ve temizliklerini denetleyerek, üretim yaparken galoş ve bone takmaları konusunda uyardık. Denetimlerimizi Ramazan ayı içerisinde sıklıkla gerçekleştireceğimiz gibi Ramazan sonrasında da düzenli olarak devam ettireceğiz. Vatandaşlarımızdan da gördükleri aksaklıkları müdürlüğümüze bildirmelerini istiyoruz.” dedi.

Kozan Belediyesi Ramazan ayından önce yaptığı açıklamada da 350 gramlık Ramazan pidesi fiyatını 1.20 lira olarak belirlediğini ve Ramazan süresince sahurda şehrin farklı noktalarındaki 14 ekmek büfesinde satış hizmeti vereceğini bildirmişti.

Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2015, 12:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER