Kozan'da ramazan denetimleri

Kozan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri Ramazan Bayramı öncesi tatlı imalathaneleri ve pastanelerdeki denetimlerini yoğunlaştırdı.

Kozan'da ramazan denetimleri
banner686

Ramazan bayramı öncesi ilçe genelinde gerçekleşen denetimlerde özellikle tatlı, pasta, börek ve şekerleme imalathaneleri ile pastaneler denetlendi. Denetimlerde gramaj, hijyen, yetki ve eğitim belgeleri ile işyeri düzeni personelinin kurallara uygunluğu da incelendi. Kurallara uymayan işletmeler hakkında yasal yaptırımlar uygulandı.

Kozan Belediye Başkanı Musa Öztürk konuyla ilgili açıklamasında, "Halkımızın sağlığı için yıl boyunca devam eden ve özellikle gıda imalatı yapılan işletmelerimizin denetimlerini Ramazan ayında yoğunlaştırmıştık. İnsan sağlığını tehdit ederek gıda üretimi yapan iş yerlerini denetliyoruz. Hijyen yönünden eksik görülen işyerlerine arkadaşlarımız gerekli uyarıları yaptı. Kozanlıların sağlığı için özellikle yiyeceklerin hijyenik koşullarda üretilip satılmasına dikkat ediyoruz. Belediye olarak denetim anlamında halkımızın sağlığı için gerekli özveriyi gösterdiğimizi belirtmek isterim. Yoğun geçecek Ramazan alışverişlerinin hem halkımıza hem esnafımıza şimdiden hayırlı olmasını temenni ederim" dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 15 Temmuz 2015, 10:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner739

cyberturk.biz