banner735

Polisten Cono operasyonu

Adana\'da uyuşturucu satışına yönelik, kamuoyunda \'\'cono aşireti\'\' olarak bilinen insanların yaşadığı mahallede, Özel Harekat ekiplerinin de aralarında bulunduğu bin polisin katılımıyla operasyon düzenlendi.

Polisten Cono operasyonu
banner686

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğüne bağlı ekipler, son dönemde artan uyuşturucu ticaretiyle ilgili, ''torbacı'' diye tabir edilen sokak satıcılarına yönelik çalışma başlattı.

Yapılan istihbarat çalışmaları sonucu, ekipler, ''Cono aşireti'' mensuplarının uyuşturucu satışı ve Hint keneviri ekiminde aktif rol aldığını belirledi.

Emniyet Müdürü Mehmet Salih Kesmez'in talimatıyla Emniyet Müdür Yardımcısı Mustafa Uçkan ve KOM Şube Müdürü Ahmet Mithat Dobur, sürekli kavgaların yaşandığı, sabıkalıların yoğunlukla barındığı Ulubatlı Hasan Mahallesi'ne operasyon planı hazırladı.

banner625
Kesmez'in de dün akşam incelediği operasyon planını onaylamasının ardından KOM, Asayiş, Terörle Mücadele, Özel Harekat, Çevik Kuvvet, Güvenlik Şube Müdürlüğü ve Yüreğir Emniyet Müdürlüğü ekipleri, saat 03.30'da, mahallede önceden belirlenen 60 adrese baskın düzenledi.

Çevik Kuvvet ekiplerinin sokak girişlerinde önlem aldığı mahallede, önceden tespit edilen evlerin bulunduğu 6 sokak, özel harekat ekipleri tarafından kuşatıldı. Mersin ve Ceyhan'dan alınan destekle 10 narkotik dedektör köpeği de aramalara katıldı.

Havadan helikopter desteğinin de sağlandığı, bin polisin katıldığı operasyonda, çok miktarda uyuşturucu ve çok sayıda silah ele geçirildi. Ele geçirilen malzemeler, Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.

Operasyonda, uyuşturucu bulundurdukları, sattıkları belirlenen ve haklarında arama kararı bulunan toplam 40 kişi gözaltına alındı. Zanlılar, Adana Adli Tıp Biriminden, sağlık raporu almalarının ardından Emniyet Müdürlüğüne getirildi. Zanlılardan bazılarının kucaklarında bebekleriyle geldikleri gözlendi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
vatandaş abuzer...
vatandaş abuzer... - 11 yıl Önce

Adana emniyetini düzenledikleri operasyondan ötürü tebrik ediyorum. toplumun huzuur için yürüttükleri çalışmaların devamnı ve özellikle adananın çeşitli mahallelerinde oluşturulan uyuşru evlerine ve uyuşturucu satanlara karşı aynı operasyonun yapılmasını, şehrin göbeğinde yapılan uyuşturucu pazarlıklarına satışına bir an önce son verilmesi gerektiğini düşünüyorum. yarınlarımızın teminatı çocuklarımınzın uyuşturucu illetine düşmemmesi için emniyet güçlerimize büyük görev düşüyor. lütfen bu güzel

adanalı fatih
adanalı fatih - 11 yıl Önce

kim adananın huzurunu , sükunetini ve imajını bozuyorsa memleketimizden gitsin. Güzelim memleketimin imajını bozmaya hiç kimsenin hakkı yok.Adanaya dışardan gelenler adana kültürünü benimsemiyorlarsa bence durmalarınada gerek yok.İnsan yaşadığı şehre uyum sağlamak zorunda.Memleketindeki veya köyündeki kültürü adanaya getirmemeli.Bu yanlış.Kimse alınmasın buna.Bu heryerde böyledir ve böyle olmalıdır.Adana son yıllarda yaşadığı imaj sorunu hep bu yüzdendir.Dışardan gelenler adanayı sevmiyor. Memle

SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz