Sıtkı Polat huzur hakkını depremzedelere bağışladı

Adana Büyükşehir Meclis üyesi iş adamı Sıtkı Polat, kendilerine ödenen Bin 200 liralık huzur hakkını Van’daki depremzedelere bağışladı.

Sıtkı Polat huzur hakkını depremzedelere bağışladı
banner686
Huzur hakkını Türk Kızılay’ı aracılığıyla Van’da bulunan yardıma muhtaç kişilere göndermekle örnek bir davranış sergileyen Polat, bağışı Türk Kızılay’ı Adana Şube Başkanı Ramazan Saygılı’ ya teslim etti. Polat, diğer meclis üyelerinin de Van’a bağış yapmaları için yeniden çağrıda bulundu.

Kızılay’ın dernek binasında düzenlenen törende Van’da yaşanan depremde hayatlarını kaybeden vatandaşlara Allah’tan rahmet, yakınlarına da baş sağlığı dileyen iş adamı Sıtkı Polat, “Bizimde bu çorbada tuzumuz olsun istedim. Sembolikte olsa bir adım atmak bana huzur ve mutluluk verdi. Depremzedelerin bir an önce sıcak bir yuvaya kavuşmalarını diliyorum. Yaşanan depremin ardından Ak parti hükümetinin yürüttüğü çalışmaların yanı sıra milletimizin desteklediği yardım kampanyaları her türlü takdirin üzerinde ve kardeşliğin bir vesilesi olması açısından da son derece önemlidir. Bu kampanyayı destekleyen herkese ve depremzede ile hayırseverlerimiz arasında bir köpür olan Kızılayımızı da kutluyorum” şeklinde konuştu.

ANLAMLI DAVRANIŞ

Türk Kızılay’ı Adana Şube Başkanı Ramazan Saygılı’ da bağışta bulunan iş adamı Sıtkı Polat’a teşekkür etti. “Bu tür davranışlar örnek ve anlamlı” diyen Saygılı, konuşmasını şöyle sürdürdü.

“Afetlerde çorbamızı, yemeğimizi, çayımızı yüreğimizi paylaşmalıyız. Kızılay Adana Şubesi olarak bu güne kadar 60 tır giyim, yiyecek ve barınma malzemesini Van’a ulaştırdık. Ayrıca Valiliğimizin doğrultusunda Kentimizde barınan depremzedelerimizin her türlü ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Bunların yanı sıra yetimlerimizi de unutmadık ve son olarak 50 çocuğunuzu giydirdik. Bizi tercih eden sizin gibi hayırseverimize de şükranlarımı sunuyorum” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz