Vali Büyük “Yatırımcıların destekçisiyiz”

Adana Valisi Mustafa Büyük, kendisine nezaket ziyaretinde bulunan Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) Adana Şube yönetimine sanayinin gelişimiyle ilgili önemli mesajlar verdi.

Vali Büyük “Yatırımcıların destekçisiyiz”
banner686

TÜMSİAD Adana Şube Başkanı Yakup Kutluca  derneğin kuruluş amacı ve faaliyetleri hakkında Vali Büyük’ü bilgilendirirken, amaçlarının kent ekonomisinin gelişip kalkınmasına katkılar sunmak ve Adana’da sanayi yatırımlarının artmasını sağlamak olduğunu söyledi.

”İŞ DÜNYAMIZIN ÇÖZÜM ORTAĞI OLMAYA HAZIRIZ”

Vali Mustafa Büyük, ziyaretlerinden dolayı Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği Başkan ve yöneticileriyle tek tek tanışarak teşekkür etti. Vali Büyük,  Çukurova Bölgesi’nin merkezi durumunda bulunan Adana’nın yüzyıllar boyunca birçok uygarlığa ev sahipliği yapmış olmasından dolayı sahip olduğu sosyal ve kültürel zenginliğini, ‘Sanayi ve Ticaret Kenti’ olma özelliğiyle de taçlandırdığına dikkat çekti.  Büyük, “Üretim ve istihdama katkı sağlayan yatırımcılarımızın, sanayicilerimizin ve iş dünyamızın çözüm ortağı olmaya hazırız. Şehrimizin ekonomik açıdan gelişmesi için gayret sarf eden, üretim ve istihdama katkı sağlayan yatırımcılara daha çok ilgi göstermeli ve kolaylık sağlamalıyız. Bu inançla hareket etmeye kararlıyız” dedi.

“İŞBİRLİĞİ İÇİNDE HAREKET ETMELİYİZ”

Sahip olduğu zengin potansiyel ile Adana’nın, yatırım iklimi açısından çok müsait olduğuna dikkat çeken Vali Büyük, “Adana'nın, bir sanayi üretim üssü ve yatırım merkezi haline getirilmesi, sanayicinin küresel rekabet gücünün ve ihracatının artırılarak, tüm dünyaya ihracat yapan bir kent haline gelmesi, kentimizin adının Dünyanın her tarafına duyurulması ve zengin potansiyelinin layıkıyla değerlendirilebilmesi amacıyla, odalarımız, sivil toplum örgütlerimiz ve meslek kuruluşlarımız ile işbirliği içinde hareket etmeliyiz. Tüm sanayicilerimizin, işadamlarımızın, girişimcilerimizin, daima yanlarında ve destekçileri olacağız” şeklinde konuştu.

Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği Adana Şube Başkanı Yakup Kutluca ve yönetim kurulu üyelerinin Vali Mustafa Büyük’ü ziyareti, Adana sanayisine ilişkin genel durum değerlendirmesi ve hatıra fotoğrafın çekilmesiyle son buldu.

Güncelleme Tarihi: 16 Haziran 2015, 11:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER