Vali Coş'a Elazığlılardan hoşgeldin yemeği

Elazığlılar Kültür ve Dayanışma Derneği yöneticileri Adana Valisi Hüseyin Avni Coş ile Başsavcı Süleyman Bağrıyanık’a 'hoşgeldin ve tanışma yemeği' verdi.

Vali Coş'a Elazığlılardan hoşgeldin yemeği
banner686
Güzelyalı Mahallesi'nde bulunan Elazığlılar Kültür ve Dayanışma Derneği binasında verilen yemeğinde konuşan dernek başkanı emekli albay Şinasi Karaaslan, Vali Hüseyin Avni Coş, Başsavcı Süleyman Bağrıyanık ve davete katılan diğer bürokratlara Adana’da yaşayan Elazığlılar hakkında bilgi verdi. Karaaslan, "Adana’da nüfus cüzdanlarında Elazığ yazan 65 bin Elazığlı var. Çok eski dönemlerde de yine Adana’ya göç eden ama Adana nüfusuna kayıt yaptırmış 20 binin üzerinde gerçek Elazığlılar olduğunu tespit etmiş bulunuyoruz. Bütün Elazığlı hemşehrilerim kendi işinde gücünde insanlardır. İçimizde her meslekte hizmet veren iş adamları, vergi rekortmenleri ve çalışanlarımız bulunuyor. Bütün Elazığlılar olarak her zaman sizlerin yanında olacağımızdan şüpheniz olmasın" dedi.
Yemekten sonra geceye katılan Elazığlılar, yöresel şarkılar söyleyip fıkralar anlattı.
Vali Hüseyin Avni Coş da, Elazığlıların vatanını, milletini seven, polisine, askerine sahip çıkan çalışkan insanlar olduğunu ifade ederek, "Bu geceyi düzenleyen bizleri bir araya getiren Dernek yöneticilerine ve Elazığlılara teşekkür ediyorum" diye konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz