Veteriner Hekimlerden uyarı

Adana Veteriner Hekimler Odası Başkanı Nihat Köse, Ramazan ayında hayvansal gıda tüketiminin artması nedeniyle uyarılarda bulundu.

Veteriner Hekimlerden uyarı
banner686
Koza TV’de yayınlanan ve Gazeteci Murat Berhun’un hazırlayıp sunduğu “Parantez” prdogramına konuk olan Adana Veteriner Hekimler Odası Başkanı Nihat Köse, Hayvansal gıda alırken ürünlerin, mutlaka Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’ndan izinli olup olmadığına bakılmasının önemli olduğunu kaydetti.

Özellikle Etlerin Veteriner Hekimlerce denetlendiğini gösteren mührün olmasına özen gösterilmesi gerektiğine dikkat çeken Köse şunları söyledi;

“Ramazanda hayvansal gıda alırken tüketiciler dikkatli olmalıdır. Ürün satın alıken, Paketli olmayan ürünlerin alınmamasına, Süt ve süt ürünlerinin +4C de, et ve balık ürünlerinin +2C de ve dondurulmuş gıdaların -18C de saklandığını görerek alışverişin yapılmasına dikkat edilmeli. Ayrıca Market alışverişlerinde önce kuru gıda ve başka ürünlerin en sonunda da soğuk havada saklanması gereken ürünleri satın alıp en kısa sürede eve götürülerek aynı koşullarda saklamaları halkımızın sağlığı için önemlidir”

 

 

Güncelleme Tarihi: 30 Haziran 2015, 09:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER