Yalbuzdağ'dan o iftiraya sert tepki

Yeni Akit gazetesinin aralarında Türk Eczacıları Birliği (TEB)’nin de bulunduğu meslek birliklerine “marjinal, fitne yuvası, terör odağı” gibi mesnetsiz iftira atmasına şiddetle tepki gösteren Adana Eczacı Odası (ADEO) Başkanı Ecz. Ö. Mürsel Yalbuzdağ, “Dün, geçmişte ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü mesnetsiz bir biçimde hedef alanlar; bugün, onun ideallerini savunanları hedef göstermektedir.” dedi.

Yalbuzdağ'dan o iftiraya sert tepki
banner686

VATANIMIZ İÇİN GÖĞSÜNÜ SİPER ETMEYE HAZIR MESLEK ÖRGÜTÜYÜZ

Yeni Akit gazetesinin yaptığı iftira niteliğindeki haber üzerine hukuki süreci başlattıkları söyleyen Adana Eczacı Odası (ADEO)Başkanı Ecz. Ö. Mürsel Yalbuzdağ, yönetim kurulu adına yaptığı yazılı açıklamada şunları dile getirdi;

banner625
“Yeni Akit gazetesinde yer alan haberde aralarında Türk Eczacıları Birliği’nin de bulunduğu meslek birlikleri aleni bir şekilde hedef gösterilmiş; “marjinal, fitne yuvası, terör odağı” gibi mesnetsiz iddialar eşliğinde iftira atılmıştır. 1956 yılında kurulmuş olan Türk Eczacıları Birliği, 64 yıldır ülkemizde eczacılık mesleğinin daha iyi konuma taşınması, Türkiye Cumhuriyeti’nin sınırları dışında eczacılık mesleğinin temsil edilmesi, kamu yararının ve toplum sağlığının korunması için çalışmalarını her daim sürdürmüştür. Bölücü terör örgütlerinin yanında asla yer almadığımız gibi ülkemizin toprağına, birliğine zarar vereceğini hissettiğimiz her kim olursa olsun karşısında dimdik duran, göğsünü siper etmeye hazır meslek örgütüyüz. Türk Eczacıları Birliği varlığını Anayasamızdan; gücünü ise kamuda, özel sektörde, eczanelerde, hastanede çalışan üyelerinden alır.”

AKLIMIZI HİÇ KİMSEYE KİRALAMADIK

Başkan Ecz. Yalbuzdağ, “Birliğimiz, bugüne kadar Yeni Akit’in iddia ettiği gibi aklını asla bir ideolojiye ya da bir cemaate kiralamamıştır. Dün, geçmişte ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü mesnetsiz bir biçimde hedef alanlar; bugün, onun ideallerini savunanları hedef göstermektedir. Basın hukukundan bihaber olanların, meslek örgütlerini ve bu örgütlerin ülke için neler yaptığını anlamayacakları aşikârdır. Bu iddialar hakkında hukuki süreç başlattığımızı da kamuoyuna saygıyla ilan ediyoruz.” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 19 Temmuz 2020, 11:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner715

cyberturk.biz