Adana’ya reva mı?

CHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı Avukat Soner Çetin, kentin layık olduğu gibi yönetilmediğini belirterek, “Adana’yı, basiretsiz, vizyonsuz, makyajı hizmet diye yutturanlardan kurtaracağız. Birilerinin yalan, rant ve çıkar ilişkileri üzerine kurulu belediyecilik anlayışına son vereceğiz. Bizim anlayışımızdaki belediye dalga dalga operasyonlarla, çete ve mafya uzantılarıyla anılmayacak” dedi.

Adana’ya reva mı?
banner686


Adana’nın layık olduğu gibi yönetilmediğini, yağmur nedeniyle yaşanan rezaletin ardı arkası kesilmeden devam ettiğini anımsatan Çetin, “Küçükoba mezarlığında cenaze definleri için açılan mezarlar suyla doldu. Cenazeler morglara geri gönderildi. Bu mudur ortak akıl? Su baskını yüzünden neredeyse naaşlar topraktan çıkacaktı. Evleri, işyerlerini su bastı, alt geçidi su bastı, yollar kapandı, hasta taşıyan ambulanslar yollarda kaldı. Adana’ya reva mı?” diye konuştu.  

KOCAVEZİR ESNAFI MAĞDUR

Kocavezir iş merkezi esnafının mağduriyetine de dikkat çeken Çetin, “ Buradaki esnaf yıllardır aynı sorunu yaşıyor. Ne zaman yağmur yağsa perişan oluyorlar. Defalarca, yazılı ve sözlü başvuruda bulundular, basın açıklamaları yaptılar, haklarını aradılar ama randevulu gittikleri belediyede Başkan Vekili ile görüştürülmediler. Orada çıkan arbede nedeniyle de suçlu ilan edildiler” dedi.

BİR YAĞMUR KENTİ FELÇ ETMEYE YETİYOR

Soner Çetin, “Bir yağmur bu kentin trafiğini kilitlemeye hayatı felç etmeye yetiyor.

Sokaklar, caddeler, bulvarlar yağmura teslim oluyor. Evlerin, iş merkezlerinin, apartmanların bodrum katları su doluyor. Alt geçit de araçlar kalıyor. Hastane yolunda araçta mahsur kalanlar operasyonla kurtarılıyor. Her yağmurda böyle rezaletlerin yaşanması mı gerekiyor” dedi.

BU BİR UTANÇ DEĞİL Mİ?

banner625
Basit bir doğa olayının bile Adana’yı felç ettiğini söyleyen Çetin, şunları kaydetti:

“Krizin bedelini en ağır Adana öder, yoksulluğun bedelini en ağır ödeyen yine Adana’dır.

Basit bir doğa olayının bedelini bile Adana ağır ödüyorsa bu bir utanç değil midir?

İşsizlikte Türkiye ortalamasının üzerine çıkan, kredi kartı batağında başı çeken, kamu yatırımlarından en az payı alan Adana, bu kadar sahipsizliği, bu kadar kötü yönetilmeyi hak etmiyor. 

Şu kış- kıyamette sorunların kalıcı çözümü için mücadele etmek yerine kaldırımları söküp takmak, kavşakları söküp takmak, kırıp yeniden yapmak, doğru mudur? Bir çare aramak yerine makyajla uğraşmak doğru mudur?

Düşünsenize yoksul semtlerde anne-babalar çocuklarını yağmur yüzünden göle dönmüş cadde ve sokakların içinden sırtında taşıyarak okullarına götürdüler.

Al geçit bile su baskınına uğradı, araçlar yolda kaldı, hasta taşıyan ambulanslar burada trafiğe takıldı.

Yeni valilik civarındaki demir köprünün altındaki yol, her yağmur yağdığında su baskınına uğrayıp kapanıyor, trafik kilitleniyor, Sabancı Merkez Camisi'nin otoparkı yağmur sonrası su baskının uğrayıp kullanılmaz hale geliyor.

Küçükoba mezarlığında cenaze definleri için açılan mezarlar suyla doldu. Cenazeler morglara geri gönderildi. Bu mudur ortak akıl? Su baskını yüzünden neredeyse cenazeler topraktan çıkacaktı. Böyle bir rezalet olur mu?”
Güncelleme Tarihi: 25 Aralık 2012, 14:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner739

cyberturk.biz