O Açıklama için "Yetmez" ve "Evet" değil!

Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir tarafından 11 Ağustos'ta Basın-yayın ve Kütüphane Müdürü Osman Nuri Ünsal Hakkında başlattığı soruşturma ve ceza talebi şaşırttı

O Açıklama için "Yetmez" ve "Evet" değil!

Başkan Fatih Mehmet Kocaispir tarafından Teftiş Kurulu Müdürlüğüne gönderdiği soruşturma emrindeki ifadeler oldukça ilginç talepler var. Kocaispir bürokratının fetöyü övdüğü ve Ata'ya hakaret ettiği paylaşımlarını tespit ettirdiği görüldü.

DİREK HAKARETE MAAŞ KESME CEZASI!

Başkan Kocaispir imzasıyla gönderilen soruşturma emrinde yapılan paylaşımlar tek tek yazılırken, inceleme yapılması, GEREKİRSE 657 DEVLET MEMURLARI KANUNUNUN 125. MADDESİ hükümlerine göre DİSİPLİN YÖNÜNDEN SORUŞTURULMASI istendi.

Yani fetöyü övmek ve Ata'ya hakaret sadece disiplin suçu olarak gösterildi.

125. MADDE NE DİYOR

TEMEL İLKELER (Madde-125)
→Öğrenim durumları nedeniyle yükselebilecekleri kadroların son kademelerinde bulunan Devlet memurlarının, kademe ilerlemesinin durdurulması cezasının verilmesini gerektiren hallerde, brüt aylıklarının 1/4 - 1/2 kesilir ve tekerrüründe görevlerine son verilir.

 

YETMEZ VE EVET DEĞİL

Bu maddeye göre Osman Nuri Ünsal en çok maaş kesintisi cezası alacak.

Adanalılar ise Ünsal'ın hala görevde olmasını ve istenen cezayı eleştirerek "Atatürk'e hakaret eden o müdür halen görevdeyse Atatürkçülere hizmet etmesi beklenemez. Kendi sorumluluk alanında Atatürkçüleri görmez. Belki de bu isteniyordur. Açılan soruşturma da istenen ceza da yetersiz. Yani "Yetmez" ve bu "Evet" değil." diyerek tepkilerini dile getirdiler.

Güncelleme Tarihi: 16 Ağustos 2021, 22:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER